Základní škola při nemocnici

Werichova vila – návštěva divadelního představení

0
Aktuality Poznaňská

Ve čtvrtek 25. 1. 2024 se žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Poznaňská vypravili na divadelní představení „Tanky na plovárně.“ V 90 minutovém bloku měli možnost seznámit se se životem v Československu před a po 21. srpnu 1968. Společně se třemi pamětníky, kteří v dokumentárním představení vystupovali, prožívali naši žáci uvolnění a události Pražského jara, okamžiky okupace 21. srpna i následné temné období normalizace. 

V pravdivých příbězích obyčejných lidí odehrávajících se na pozadí dějinných událostí si uvědomili význam svobody a dodržování lidských práv, které v této době nebyly samozřejmostí.

Při zpáteční cestě se všichni zastavili u filozofické fakulty a uctili památku obětí prosincového masakru.