Základní škola při nemocnici

Primární prevence – film Kyberšikana

0
Aktuality Poznaňská

Ve čtvrtek 23. 11. se žáci 7. – 9. ročníku ZŠ Poznaňská vypravili do Kina Lucerna na projekci filmu Kyberšikana, který byl natočen podle skutečného příběhu. Hlavní postavou je dívka, které se kdosi naboural do počítače a vyhrožuje jí, že zveřejní nejen její nahé fotografie a videa, ale i fotky a videa její kamarádky. Mluví na ni hlasem jejího kamaráda Alexe, potom se hlas náhle změní – ona se domnívá, že mluví s otcem dívky, které psala odsuzující komentáře při hodnocení jejího zpěvu (neznámý jí tvrdí, že se Mia zabila kvůli ní).

Naše hrdinka nakonec najde sílu od počítače odejít, (i když jí neznámý stále vyhrožuje), a zavolá tatínka, kterému se posléze svěří – tím náš příběh končí. Bohužel skutečný příběh neskončil happy endem  – Amanda Todd, 15 letá dívka ukončila svůj život sebevraždou, protože nenašla sílu postavit se proti kyberšikaně. Po projekci filmu následovala diskuze pana Kalouse z firmy Csnet se žáky.