Základní škola při nemocnici

Echtpraxe – firma Fielmann

0
Aktuality Poznaňská

Na základě nabídky německých firem jsme si vybrali exkurzi ve firmě Fielmann zabývající se optikou. Navštívili jsme pobočku firmy na Andělu, kde se mohli žáci podívat i do výroby.

Paní lektorky  byly velmi ochotné, milé a vše se dětem snažily jednoduše vysvětlit. Ukázaly jim různé typy brýlí a vysvětlila různé údaje týkající se brýlí. V dílnách jsme zase měli možnost sledovat např. broušení skel, čištění i proces kompletace brýlí. Celou exkurzi hodnotím jako velmi podnětnou, žáky fyzika zajímá i baví, sami byli překvapeni krásnými dílnami a obdivovali nejmodernější stroje  a zařízení. Tohle je nejlepší cesta, jak se děti mohou dozvědět informace z různých oborů a udělat si představu o práci v různých profesích. Doufám, že se akce bude opakovat i příští rok a  budeme mít možnost navštívit i jiné německé firmy.